streda 8. apríla 2015

Plnené guľky s robi a kapustou


Jednoduché guľky s výborným robi potešia snáď každého, kto  má chuť na niečo výdatné.

SUROVINY
Ľanové semiačka, zalejeme trochou vody (1:1) a necháme chvíľu odpočívať. Medzitým si zmiešame múky do kopy a pridáme trochu vody. Cesto má byť vláčne a husté. Budeme z neho tvarovať guľky, takže moc vody nepridávajte. Semiačka zmixujeme v mixéri na hustú "želatinovú" zmes. Väčšinou sa ľanové semiačka pridávajú ako náhrada vajíčka, keďže pekne ztmelia cesto. 

Takto zarobené cesto dôkladne premiešame, necháme chvíľku odpočívať. Zatiaľ si nakrájame robi najemno, jednu časť budeme používať ako náplň do gúľ a druhú si opečieme. Keď už máme cesto oddýchnuté zoberieme si malý kúsok cesta, ktorý roztlačíme v dlani a naplníme s robim. Medzitým si dajte zovrieť vodu, keďže v nej sa budú guľky variť. Takto si vypracujeme z celého cesta guľky, ktoré necháme povariť vo vode do kým nevyplávajú na povrch.

Cibuľu nakrájame na pásiky, jemne opečieme na panvici aj s druhou časťou robi. Kapustu si tiež nakrájame a opečieme na panvici. Je na vás či zvlášť alebo to opečiete aj s cibuľkou. Dochutíme podľa svojho gusta soľou a bylinkami (medvedí cesnak..) a môžte podávať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...